Escape Room w Play City bezpieczny

Tak jak przewidywano, znajdująca się na terenie Play City w Galerii Piastów – Składnica Szyfrów, czyli popularny escape room bez trudu przeszedł wszystkie kontrole składające się na ogólnopolską akcję mającą na celu sprawdzenie bezpieczeństwa tzw. pokojów z zagadkami.

 

W budynku Galerii Piastów oraz w lokalach przeznaczonych na pokoje typu „escape room” nie stwierdzono występowania jakichkolwiek warunków zagrożenia, a co za tym idzie „Składnica Szyfrów” jest dostępna dla klientów już od dzisiaj.

 

Według ustaleń z czynności kontrolno rozpoznawczych przeprowadzanych w dniach 5-7 stycznia 2019 przeprowadzonych na obiekcie Galeria Piastów stwierdzono m.in., że nawet w przypadku zaniku napięcia, czy pożaru drzwi w lokalach przeznaczonych na escape roomy są wyposażone w zamki elektromagnetyczne i otwierają się automatycznie w przypadku zagrożenia.Dodatkowo pokoje są stale nadzorowane przez kamery, z których obraz jest przekazywany do obsługi, która cały czas nadzoruje przebieg gier.

 

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w Polsce podeszliśmy do kontroli bardzo poważnie – powiedział Jarosław Szapował, właściciel marki Składnica Szyfrów Brand Media. – Spotkanie ze Strażą Pożarną przebiegło bardzo sprawnie, a każdy nawet najdrobniejszy detal został skrupulatnie sprawdzony. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację w kraju, zdecydowaliśmy się nawet odwołać sobotnie rezerwacje na pokoje i udostępnić odpowiednim organom naszą przestrzeń jak najszybciej. Nawet mimo tego, że okoliczności nie wymagały od nas zamknięcia Składnicy Szyfrów w Galerii Piastów. Straży Pożarnej i zaangażowanym służbom należą się ogromne podziękowania za profesjonalizm i podejście do kontroli. Z przyjemnością informuję, że już od dzisiaj funkcjonujemy normalnie i przyjmujemy kolejne rezerwacje.