Jak zaskoczyć pracowników? Pięć pomysłów na imprezę integracyjną

Udana impreza integracyjna dla pracowników nie jest łatwa do zorganizowana. Bo udana to taka, która realizuje założone przez firmę cele, a przy tym sprawia, że pracownicy uważają ją za ciekawą i chętnie angażują się w kolejne tego typu przedsięwzięcia. Jeśli źle zorganizujemy imprezę integracyjną, nie tylko nie doprowadzimy do lepszego zgrania zespołu, ale też sprawimy, że integracja przestanie być postrzegana przez pracowników jak atrakcyjny bonus, a stanie się kolejnym przykrym obowiązkiem, w dodatku zajmującym wolny czas.

Dlatego coraz częściej zaleca się organizowanie imprez z pomysłem i motywem przewodnim. Ważne, by wybierać takie aktywności, które jeszcze nie są ograne i dobierać je tak, by każdy mógł wziąć udział w zabawie. Odpadają więc aktywności wymagające na przykład znakomitej kondycji fizycznej i dużej siły. Rywalizacja jest świetna i dobrze buduje zespół, ale pod warunkiem, że każdy ma szansę w niej wygrać – jeśli zwycięzca jest z góry znany, ikt nie będzie się dobrze bawił. Należy być też ostrożny, dobierając zajęcia ekstremalne – adrenalina jest fantastycznym czynnikiem pomagającym w budowaniu zespołu, ale lepiej unikać propozycji, które mogą być dla części ludzi niewykonalne.

Z myślą o tych regułach proponujemy pięć różnych aktywności idealnych na firmowe imprezy integracyjne. Co ważne – każda z nich jest absolutnie bezpieczna i sprawdzona jako element imprez integracyjnych – nie ma tu też żadnych ograniczeń wiekowych.

1. Rzucanie siekierami to sport stosunkowo nowy w polskich realiach, choć jego źródła sięgają czasów Wikingów, a obecnie cieszy się sporą popularnością w krajach amerykańskich. Na czym polega? To nieco bardziej zaawansowana wersja popularnej gry w rzutki, z tym że do tarczy celujemy dobrze naostrzoną siekiera. Ponieważ pierwsze próby zwykle nie kończą się sukcesem, jest przy tym sporo śmiechu. Szczególnie jeśli dodatkowo – tak jak w krakowskim klubie Badaxe – możemy porobić sobie zdjęcia z siekierami i w strojach Wikingów. Aby zorganizować tego rodzaju imprezę integracyjną, należy na stronie www.badaxe.pl zarezerwować klub – cena zależy od liczby uczestników.

2. Paintball to aktywność, która cieszy się dużą popularnością. Choć jest modna, mnogość wariantów rozgrywek sprawia, że na pewno nie będzie nudno. Ciekawą wersją jest na przykład paintball laserowy rozgrywany na hali. Niektóre firmy posiadają też rozległe poligony z atrapami budynków i innych elementów rzeczywistości, co pozwala na prowadzenie zaawansowanych scenariuszy gry i dodaje atrakcyjności tej zabawie.

3. Impreza integracyjna na strzelnicy to pójście o krok dalej. W przeciwieństwie do paintballa tutaj mamy prawdziwą broń i amunicję – oczywiście strzelamy do tarczy. Aby wziąć udział w tego rodzaju aktywności nie trzeba mieć patentu strzeleckiego, bo strzelanie rekreacyjne odbywa się pod opieką instruktora. Dlatego nie trzeba też mieć żadnego doświadczenia z bronią.

4. Football w dmuchanych strojach to świetna aktywność plenerowa. Zasady? Takie jak w typowej piłce nożnej, tyle że każdy z zawodników ubrany jest w dmuchaną kulę, przez co regułą są zderzenia, przewrotki i efektowne toczenie się nie piłki, tylko samych graczy.

5. Wspólne gotowanie może brzmieć mało atrakcyjnie, gdy porównamy to z powyższymi propozycjami, ale nie zawsze muszą być ekstremalne emocje. Gotowanie to świetna nauka współpracy i zawsze łączy ludzi, pomagając im stworzyć zgrany zespół, co przecież jest celem imprezy integracyjnej.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.