Adrenalina i zabawa – przepis na perfekcyjną imprezę integracyjną dla pracowników

Jak zorganizować perfekcyjną imprezę integracyjną dla pracowników? To bardzo trudne zadanie, szczególnie że imprezy integracyjne stały się powszechne i dziś już nie wystarczy, że po prostu zrobimy coś po godzinach, by pracownicy byli zachwyceni. Wymagają czegoś więcej. Czego? Aby impreza integracyjna była udana, a do tego spełniła swoje podstawowe zadanie, czyli doprowadziła do lepszej integracji pracowników i wzmocnienia potencjału zespołu, jaki tworzą potrzebujemy przede wszystkim dwóch składników: zabawy oraz emocji. Dlaczego? Dobra zabawa sprawi, że pracownicy będą postrzegali proponowane przez nas zajęcia integracyjne jako atrakcję i chętniej się w nie zaangażują, a bez zaangażowania niestety trudno oczekiwać efektów.

Kolejna sprawa to emocje. Od dawna wiadomo, że wspólne przeżywanie emocji łączy ludzi. Ważne, by emocje te były silne – adrenalina sprawia, że czujemy się bliżej związani z innymi, z którymi doświadczamy emocjonującej sytuacji. Co ciekawe, dotyczy to też przeżyć negatywnych, ale mimo wszystko nie rekomendujemy fundowania pracownikom traumatycznych doświadczeń… Dziś wyrzut adrenaliny możemy spokojnie zapewnić aktywnościami, które wiążą się pozytywnymi przeżyciami. Oto przykład takiej aktywności. Dodatkowy walor – jest to aktywność jeszcze w Polsce mało znana, a więc mamy gwarantowany efekt świeżości i zaskoczenia.

O co chodzi? O rzucanie siekierami! Tak, rzucanie siekierą do celu to zajęcie, któremu dziś możemy oddawać się w różnych klubach, na przykład w krakowskim klubie Badaxe. Jest on wymarzonym miejscem na zorganizowanie imprezy integracyjnej lub eventu firmowego. Nie tylko ze względu na samo rzucanie siekierami, ale też na jego wyjątkowo dogodną lokalizację. Dzięki temu możemy po części i integrującej przejść płynnie do mniej formalnej integracji w pobliskich barach i klubach.

Ale wróćmy do samego rzucania siekierami. Na czym polega ten sport? Mówiąc najogólniej – na tym samym, co wszystkie sporty wykorzystujące tarczę. Chodzi celność. Najwięcej punktów otrzymuje ten, który umieści ostrze siekiery najbliżej centrum tarczy. Tarcza podzielona jest na obszary o różnej punktacji. Po kolejnych turach podsumowujemy punkty i wyłaniamy króla siekiery. Warto zaznaczyć, że choć posługujemy się siekierami, co zapewnia wiele emocji, sport ten jest całkowicie bezpieczny. Nie wymaga też wielkiej siły. Choć kojarzy się z typowo męskim rozrywkami, także panie znakomicie bawią się w Badaxe podczas rzucania siekierami.

Same rzuty siekierą do celu to jeszcze nie koniec atrakcji, jakie możemy zafundować naszym pracownikom w klubie Badaxe. Na miejscu będą mogli też przebrać się w stroje wikingów, co zawsze gwarantuje znakomitą zabawę i dużo śmiechu. Dlaczego akurat wikingów? Bo to właśnie oni są pomysłodawcami tej aktywności. Co naturalne, bo siekiera była jednym z podstawowych narzędzi używanych przez wojowników z północy. Efekty przebierania można utrwalić w foto budce dostępnej dla wszystkich gości klubu. Dzięki temu zdjęcie z stroju Wikinga i z siekierą będzie znakomitą pamiątką z nietypowej imprezy firmowej. A pracownicy na pewno będą usatysfakcjonowani udziałem w takim evencie. Jeśli chcecie zorganizować taką imprezę, zajrzyjcie na www.badaxe.pl.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.