Jak zorganizować dobrą imprezę integracyjną dla pracowników?

Moda na imprezy integracyjne na dobre zagościła w Polsce już kilka lat temu. To, co na początku było dla pracowników atrakcyjnym bonusem poza płacowym, coraz częściej uważane jest za kolejny obowiązek, który trzeba odbębnić, w dodatku zajmujący wolny czas. Dlaczego tak jest? Niestety imprezy integracyjne często są nudne i wtórne, składają się z tych samym ogranych elementów. Jeśli więc chcemy zorganizować imprezę, która naprawdę zintegruje pracowników i sprawi, że poczują się oni mocniej związani z firmą, a do tego będą się po prostu dobrze bawić – musimy się trochę wysilić. Na szczęście istnieje przepis na idealną integrację pracowników. To znalezienie aktywności, która jest odświeżająca, budzi pozytywne emocje i zawiera pewną nutę rywalizacji. Ważne, by było to coś, czego pracownicy jeszcze nie znają, wówczas chętnie zaangażują się w zabawę, bo rozbudzimy ich ciekawość. Poza tym szalenie istotne jest, by rywalizacja była wyrównana. Jeśli zaproponujemy konkurencje, w których liczy się głównie siła fizyczna, osoby o gorszej kondycji z góry będą skazane na przegraną. Możemy się łatwo domyślić, jak będą się z tym czuły…

Oto pomysł bardzo nietypowej aktywności, która sprawia, że impreza integracyjna dla pracowników będzie naprawdę udana, a pracownicy z pewnością zapamiętają to wydarzenie na długo, a przecież o to właśnie chodzi.

Rzucanie siekierami

Brzmi dziwacznie? Wbrew pozorom to bardzo poważna dyscyplina sportowa! W Polsce dopiero pojawiają się kluby, w których można rzucać siekierami, na przykład w Krakowie jest to klub Badaxe, jednak na świecie są kraje, gdzie prowadzone są nawet rozgrywki ligowe. U nas to nadal raczej typowa rozrywka barowo – imprezowa idealna dla osób, które chcą się odstresować i dobrze bawić w gronie znajomych. Dlaczego dobrze sprawdzi się na imprezie integracyjnej? Przede wszystkim jest wielce prawdopodobne, że jeszcze żaden z pracowników nie brał udziału w sesji rzucania siekierami. Dzięki temu wszyscy będą zaciekawieni, a doświadczenie podziała na nich odświeżająco. Eliminujemy w ten sposób także ryzyko, że znajduje się wśród nas mistrz toru, od początku będzie typowany na zwycięzcę, zostawiając wszystkich w tyle, jak to może być w przypadku popularnych aktywności takich jak na przykład gra w kręgle. Jednocześnie rzucanie siekierami to rozrywka bardzo demokratyczna – nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani nawet wyjątkowej kondycji fizycznej. Dzięki temu każdy z pracowników może się równie dobrze bawić podczas imprezy firmowej w klubie Badaxe.

Jak zorganizować taką imprezę? Przede wszystkim trzeba zarezerwować klub lub salę następnie www.badaxe.pl, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące tej aktywności oraz cennik. Warto też wspomnieć, że w ramach imprezy firmowej pracownicy będą mogli również przebrać się w stroje Wikingów – bo to wojownicy z północy są wynalazcami tego sportu. Swoje przebieranki mogą następnie utrwalić na zdjęciach, bo w Badaxe znajduje się foto budka do dyspozycji graczy. Dzięki temu każdy może mieć fantastyczną pamiątkę z eventu firmowego. A samo przebieranie się i pozowanie do zdjęć będzie na pewno dobrą zabawą. A pamiętajmy, że pozytywne emocje znakomicie łączą ludzi i integrują zespół.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.