Zamiast tortu. Impreza urodzinowa z pomysłem

Tort, nawet największy i świeczki do zdmuchiwania to oczywiście podstawa każdych urodzin, ale o wiele za mało, żeby można było mówić o naprawdę wyjątkowej imprezie urodzinowej. Coraz częściej w dorosłym życiu tęsknimy za imprezami urodzinowymi, na których naprawdę coś się działo – były konkursy, animatorzy, zabawy, rywalizacja i dużo śmiechu. Oczywiście na trzydziestych urodzinach niekoniecznie chcemy ścigać się z kumplami w workach (choć w sumie: czemu nie?) czy ogryzać jabłko wiszące na sznurku, a i animacje w fast foodach straciły nieco na atrakcyjności… Nadal jednak chcemy mieć naprawdę szampańską zabawę.

Coraz większą popularnością cieszą się wiec imprezy urodzinowe z pomysłem – takie, na których zieje się coś fajnego, a goście wychodzą z niezapomnianymi wrażeniami. Pomysłów na zorganizowanie wyjątkowych urodzin jest nieskończenie wiele, my przedstawiamy kilka hitów tego sezonu.

Rzucanie siekierami to absolutna nowość, która robi prawdziwą furorę w Polsce. Oczywiście ta nietypowa dyscyplina sportu nie została wymyślona teraz – za jej powstanie odpowiadają Wikingowie, którzy rzutami siekiera doskonalili swoją biegłość w posługiwaniu się tym narzędziem, a przy okazji zapełniali czas. Obecnie rzucanie siekiera do tarczy to na przykład popularny sport w USA. U nas to przede wszystkim rozrywka dla tych, którzy szukają nietypowych wrażeń i chcą się dobrze bawić, a przy tym odstresować – gwarantujemy, że rzucanie siekiera cudownie uwalnia od napięć na przykład po trudnym dniu w pracy. Rzucanie siekierami do tarczy to tez świetny pomysł na nietypową imprezę urodzinową. W klubie Badaxe w Krakowie możemy taką imprezę zorganizować bez trudu. W ofercie jest wynajem całego klubu na imprezę zamkniętą, jednak można też wynająć jeden lub kilka torów, by pobawić się w gronie znajomych. Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji urodzin z rzucaniem siekierami jako gwoździem programu znajdziecie na stronie www.badaxe.pl. Nie zapomnijcie tylko o zarezerwowaniu terminu z wyprzedzeniem, bo klub ten cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

Pozostając przy temacie adrenaliny – ciekawym pomysłem na atrakcję urodzinową jest też skok na bungee. Może to być forma prezentu dla jubilata, jeśli wiemy, że zawsze marzył o takim skoku, możemy też zrobić z tego atrakcję dla gości. W wielu miastach znajdziemy całe centra sportów ekstremalnych, gdzie możemy zorganizować imprezę urodzinową z dużą dawką adrenaliny. Opcji jest naprawdę dużo – poza skokiem na bungee są to różnego rodzaju wspinaczki na wysokie ściany, chodzenie po linie rozpiętej między budynkami, czy ekstremalne przejazdy na linie, tak zwana tyrolka.

Dużą popularnością cieszą się też imprezy urodzinowe z motywami militarnymi – od imprezy na strzelnicy, poprzez zabawę na poligonie, gdzie można się przejechać czołgiem czy transporterem opancerzonym, aż po strzelanki na żywo, czyli paintball rozgrywany w plenerze lub na hali. Można też wybrać się wraz z urodzinowymi gośćmi na szkolenie survivalowe i spędzić noc w lesie – takie urodziny na pewno zostaną przez wszystkich zapamiętane na długo. Oczywiście powyższe propozycje nie wyczerpują wszystkich możliwości zorganizowania nietypowych urodzin - jedyną bariera jest tutaj fantazja oraz budżet, jakim dysponujemy.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.