Rzucanie siekierami? To będą niezapomniane urodziny!

Osiemnaste? Czterdzieste? Pięćdziesiąte? Jak zorganizować wyjątkowe urodziny

Organizacja udanej imprezy to spore wyzwanie. Coraz częściej zdarza się, że odpowiednie uczczenie wyjątkowych okazji, takich jak okrągłe urodziny, jubileusz czy rocznica powierzamy profesjonalistom. Jednak nie trzeba płacić wynajętej firmie, by zorganizować niezapomnianą imprezę urodzinową. Wystarczy podpatrzeć, jakie tricki stosują profesjonaliści zaczerpnąć od nich pomysły. W naszym poradniku przedstawiamy przepis na niebanalne urodziny.

Motyw przewodni to podstawa, wokół której będzie koncentrować się cała impreza. Może to być po prostu liczba lat, jaką kończy jubilat – jeśli to „okrągła” liczba, na przykład pięćdziesiąt, zadanie mamy ułatwione, podobnie jak w przypadku osiemnastki. Jeśli urodziny są mnie „okrągłe” motywem przewodnim może być np. temat związany z zainteresowaniami jubilata, jego hobby itp. Motyw przewodni w różny sposób powinien przewijać się przez całe urodziny. Dzięki temu impreza będzie spójna, a goście wyjadą z wrażeniem, że wszystko było zorganizowane perfekcyjnie i bardzo profesjonalnie.

Nietypowa aktywność to kolejny punkt, który sprawia, że impreza urodzinowa jest niebanalna. Bo czyż zasiadanie za stołem, a nawet tańce w klubie mogą być czymś wyjątkowym? Oczywiście zabawa może być znakomita, ale lepiej poszukać czegoś mniej ogranego. Ostatnio na topie są różnego rodzaju aktywności, w które jubilat może zaangażować się razem ze swoimi gośćmi. Hitem jest na przykład rzucanie… siekierami. Tak! W klubie Badaxe w Krakowie mamy niezwykłą możliwość rzucania siekierami do celu. Choć zabawa jest bardzo prosta, bo chodzi o wcelowanie siekierą jak najbliżej centralnego punktu tarczy, gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudzić. Nietypowe narzędzie, nutka rywalizacji a do tego foto budka, w której wszyscy zrobią sobie zdjęcia w strojach Wikingów – oto przepis na świetną zabawę. A jak to powiązać z motywem przewodnim, o którym była mowa wyżej? Na przykład każdy może wykonać tyle rzutów siekierą do celu, ile lat kończy właśnie jubilat. Uwaga… niekoniecznie jest to więc dobry plan na dziewięćdziesiąte urodziny…

Tort to punkt obowiązkowy każdego przyjęcia urodzinowego. Na szczęście także w tej kwestii możemy – i powinniśmy! – zaszaleć. Niezwykły tort uświetni niezwykłą okazję. Obecnie bez trudu znajdziemy pracownie tortów artystycznych, w których możemy zamówić tortowe dzieła sztuki wyglądające tak, jak tylko sobie wymarzymy. Hitem są na przykład trójwymiarowe torty z… lalką Barbie – ciasto odgrywa rolę sukienki księżniczki. Choć oryginalnie przeznaczone były raczej dla małych dziewczynek, obecnie niejedna trzydziestoletnia wielbicielka Barbie zamawia sobie taki tort na swoją imprezę urodzinową. Tort oczywiście bardzo łatwo może powielać motyw przewodni imprezy urodzinowej – czołg dla miłośnika militariów, tort z figurkami zwierząt, jeśli jubilat hoduje psy rasowe… Możliwości są tu nieograniczone. Uwaga: torty artystyczne należy zamawiać z dużym wyprzedzeniem, bo ich zaprojektowanie i wykonanie zajmuje sporo czasu.

Idealnym uzupełnieniem wyjątkowej imprezy urodzinowej będzie też np. foto budka lub inny sprzęt do utrwalania zabawy – powstanie wspaniała pamiątka dla gości oraz dla samego jubilata. 

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.