Nietypowe imprezy integracyjne i firmowe

Klasyczna impreza integracyjna była dla pracowników atrakcją jeszcze dekadę temu. Teraz to już chleb powszedni, coraz częściej postrzegany nie jako bonus tylko jako dodatkowe obciążenie i…nuda. Jak tego uniknąć? Kluczem do zdobycia zainteresowania pracowników jest zaproponowanie im nietypowej imprezy firmowej, z atrakcjami, które ich zaskoczą i wciągną do zabawy. Bo zaangażowanie jest kluczowe, jeśli impreza ma rzeczywiście zrealizować cel, jakim jest lepsze poznanie się współpracowników i budowa przez nich sprawnie działającego i spójnego zespołu.
Jak zorganizować taką nietypową imprezę? Najważniejszy jest wybór takich aktywności, które będą naprawdę atrakcyjne. Przygotowaliśmy trzy propozycje, które z pewnością sprawdzą się jako gwoździe programu firmowych eventów.

Rzucanie siekierami

Samo to hasło w programie imprezy sprawi, że pracownicy będą zaintrygowani. O co może chodzić? Tymczasem to nowa w Polsce dyscyplina sportowa w wielu innych krajach jest bardzo dobrze rozwinięta. U nas wciąż jeszcze ma status aktywności barowo – imprezowej. I sprawdza się w tej funkcji znakomicie. Na czym polega zabawa? Zasady są bardzo proste. Zawodnicy rzucają siekierami do tarczy, która jest podzielona na trzy części o różnej punktacji. W zależności od tego, jak blisko centrum tarczy znajduje się obszar, przypisane są punkty. Oczywiście najwięcej punktów dostaje się za wcelowanie ostrzem siekiery w centrum tarczy.

Zorganizowanie firmowej imprezy integracyjnej z rzucaniem siekierami umożliwia klub krakowski Badaxe. Jego dużą zaletą jest też znakomita lokalizacja, która pozwala szybko przenieść się do popularnych barów i klubów, by kontynuować imprezę. Wszystkie informacje dotyczące organizacji imprez firmowych, eventów i innych wydarzeń znajdziecie na stronie www.badaxe.pl. Tam też możecie zarezerwować klub na imprezę. Dodatkowo w cenie poza samym rzucaniem siekierami jest foto budka i możliwość zrobienia sobie zdjęć w przebraniach Wikingów.

Piłka nożna w dmuchanych strojach to typowo rozrywkowa odmiana klasycznej rozgrywki futbolowej. Zasady są mniej więcej takie, jak w przypadku piłki nożnej, choć mniejszy nacisk kładzie się na liczbę zawodników i szczegółowe przepisy. Zasadniczo chodzi jednak o umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Zabawa polega jednak na tym, że wszyscy zawodnicy ubrani są w dmuchane i bardzo obszerne stroje, sami wyglądając jak wielkie piłki. W efekcie niemal każda akcja na boisku kończy się zderzeniami, odbijaniem się od siebie i upadkami oraz toczeniem się zawodników po murawie. W związku z tym rozgrywkom zawsze towarzysz dużo śmiechu. To znakomita aktywność na plenerowa imprezę firmowa.

Strzelnica

Paintball jest już nieco ogranym pomysłem na imprezę firmową i udawane strzelanki przestały być atrakcyjne. Nowością jest natomiast zabranie pracowników na strzelnicę, gdzie będą mogli postrzelać z prawdziwej broni palnej, wliczając w to nawet karabiny maszynowe. Wbrew pozorom to plan na imprezę integracyjną nie tylko dla typowo męskich zespołów, bo kobiety także dobrze bawią się na strzelnicy. Co więcej – często osiągają naprawdę dobre rezultaty, nawet jeśli wcześniej nie miały doświadczenia ze sportami strzeleckimi. Impreza integracyjna na strzelnicy to bardzo ciekawy pomysł, który warto wypróbować.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.