Rzucanie siekierami i inne aktywności. Pomysły na imprezę firmową

Po co organizuje się imprezy firmowe? Po pierwsze to sposób na to, żeby pracownicy lepiej się poznali i zobaczyli się wzajemnie w kontekście innym niż biuro. Poza tym rozmaite aktywności proponowane przez organizatorów mają na celu lepsze zgranie pracowników i stworzenie zespołu z grona indywidualności. Nie bez znaczenia jest też po prostu dobra zabawa – impreza integracyjna nie może być nudą i przykrym obowiązkiem, powinna być czymś wyczekiwanym przez pracowników. Aby tak było, należy dobrać odpowiednie aktywności i rozrywki. Przede wszystkim warto postawić na rzeczy niebanalne, których uczestnicy imprezy jeszcze nie próbowali. Dobrze, jeśli pojawi się możliwość rywalizacji, bo to wyzwala emocje sprawiające, że nie jest nudno. Jednak równie ważne jest też, by szanse w tej rywalizacji były wyrównane, dlatego idealne aktywności na imprezy integracyjne dla firm pozwalają na równy udział w zabawie bez względu na płeć, parametry fizyczne i kondycję. Oto kilka propozycji.

Rzucanie siekierami brzmi zaskakująco? I o to chodzi! Taki punkt w programie imprezy integracyjnej na pewno sprawi, że pracownicy poczują się zaciekawieni i ich chęć do udziału w zabawie wzrośnie. Na czym to polega? W klubie takim jak krakowski klub Badaxe można wziąć udział w rywalizacji na celność rzutu siekierą – pomysł ten pochodzi od Wikingów, którzy szukali sposobu na zapełnienie sobie wolnego czasu przy użyciu tego, co mieli pod ręką – padło na siekierę, czyli ich podstawowe narzędzie. Dziś w niektórych krajach to poważnie traktowany sport z rozgrywkami ligowymi, w innych – tak jak na razie w Polsce – rozrywka dla ludzi, którzy chcą się pozbyć stresu i dobrze bawić. Na stronie www.badaxe.pl dowiecie się, jak wynająć klub w celu zorganizowania tam firmowej imprezy integracyjnej. Warto zaznaczyć, że w ramach eventu dla pracowników będą oni mieli też dostęp do foto budki i akcesoriów oraz strojów Wikingów, co pozwala na zrobienie znakomitej dokumentacji fotograficznej z tej zabawy.

Gra ze scenariuszem to coraz chętniej wybierana forma imprezy integracyjnej. Przypomina ona nieco popularne w niektórych kręgach gry RPG (role play games) – tylko w przypadku RPG wszystko rozgrywa się w wyobraźni, a uczestnicy siedzą przy stole, natomiast gry scenariuszowe wymagają poruszania się. Zawsze mają jakiś motyw przewodni – ich uczestnicy wcielają się na przykład w policjantów i mafiosów, albo w badaczy z ekspedycji. Mają też do wykonania różnego typu zadania. Przypomina ot nieco przygodową grę komputerowa, tylko że rozgrywane jest w rzeczywistości.

Gra miejska to propozycja nieco podobna do punktu powyżej. W tym przypadku pracownicy zwykle dzieleni są na dwu – trzyosobowe zespoły i otrzymują kartę z zadaniami, a następnie ruszają w miasto, by je wykonać. Liczy się wypełnienie karty oraz czas przejścia. Najlepszą zabawą jest zorganizowanie gry w mieście, którego pracownicy nie znają, dlatego to świetna propozycja na wyjazdowe imprezy integracyjne dla firm. Ale ekscytującą grę miejsca można też zorganizować wokół biurowca – w wielu miastach można znaleźć intrygujące i mało znane miejsca niemal wszędzie.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.