Niezapomniana impreza urodzinowa – jak ją zorganizować?

Udana impreza urodzinowa to poważne przedsięwzięcie. Szczególnie, gdy fetujemy okrągły jubileusz. Na szczególne uczczenie zasługują też osiemnaste urodziny jako próg wejścia w dorosłe życie. Jeśli więc przychodzi nam zorganizować takie wyjątkowe urodziny, zadbajmy o to, by impreza była niebanalna i na długo pozostała w pamięci gości.

Jak to zrobić? Oczywiście tort i zdmuchiwanie świeczek to podstawa, jakiej nie może zabraknąć, ale to zdecydowanie za mało, by impreza ta różniła się od wielu innych urodzin, na jakich byli już nasi goście. A jak już przy torcie jesteśmy – on także może być oryginalnym punktem przyjęcia. Zamiast klasycznego tortu możemy pokusić się o zamówienie cukierniczego arcydzieła na przykład nawiązującego do zainteresowań jubilata. Tego rodzaju produkcje oferują cukiernie w każdym większym mieście. Najlepiej, jeśli będzie to niespodzianka – jubilat na pewno doceni na przykład tort w kształcie czołgu, sportowego wozu czy… trójwymiarowej księżniczki uformowanej z ciasta i mas cukierniczych.

Aby urodziny były naprawdę niezapomniane, warto też zadbać o dodatkowe atrakcje. W końcu siedzenie przy suto zastawionym stole czy impreza w klubie to rzeczy przyjemne, ale nieco ograne… Co innego można robić? Oto garść aktywności, które pomogą urozmaicić ten wyjątkowy dzień.

Rzucanie siekierami. Brzmi intrygująco? I w praktyce jest równie intrygujące! To sport, który przywędrował do nas z dalekiej Północy. Jak łatwo można się domyślić, w rzucanie siekierami do celu bawili się w wolnych chwilach Wikingowie. Jednak i dziś ta rozrywka jest popularna, może nie wśród wojowników, ale wśród tych, którzy szukają sposobu na ciekawe spędzenie czasu i odstresowanie się w dobrym stylu. W Polsce popularność tej dyscypliny dopiero się rozwija, ale już teraz w krakowskim klubie Badaxe trzeba rezerwować miejsce na imprezę w wyprzedzeniem, bo zainteresowanie jest spore. Jeśli więc marzą wam się urodziny z rzucaniem siekiera do celu jako główną atrakcją, wejdźcie na stronę www.badaxe.pl, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły oraz pole do rezerwacji pojedynczych torów. Można też wynająć cały klub i zorganizować w nim imprezę zamkniętą – to będą na pewno niezapomniane urodziny.

Urodziny na strzelnicy to pomysł na wystrzałową imprezę i to dosłownie! Wbrew pozorom nie jest to plan na imprezę dla mężczyzn – kobiety mogą się na strzelnicy bawić równie dobrze. Jak zorganizować urodziny na strzelnicy? Duża popularność sportów strzeleckich sprawia, że obecnie liczba strzelnic rośnie i niemal każda ma w ofercie tak zwane strzelanie rekreacyjne, które przeznaczone jest dla osób niedoświadczonych – całość odbywa się pod okiem instruktora.

Co ważne, organizując takie wystrzałowe urodziny mamy możliwość postrzelania z bardzo różnych rodzajów broni, na przykład kultowych karabinów Kałasznikowa czy rewolwerów jak na Dzikim Zachodzie. To świetny plan na nietypowe urodziny.

Oczywiście pomysłów na nietypowe urodziny jest zdecydowanie więcej. Może lot balonem? Może przejażdżka czołgiem? A może skok na bungee? Wieczór w SPA? Wszystko zależy od tego, dla jakiej grupy organizujemy urodziny i jakie są upodobania jubilata.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.