Nie tylko Wawel. Co robić w Krakowie?

Kraków to oczywiście Wawel, Sukiennice i wiele innych zabytków: muzea i galerie. Jeśli interesuje nas ambitny program pełen zwiedzania to na pewno będziemy mieli czym zapełnić czas w Krakowie i to nie tylko podczas krótkiej wycieczki, ale też dłuższego pobytu. Jednak Kraków to nie tylko zabytki i historia – to tętniące zżyciem miasto, w którym ciągle coś się dzieje i które błyskawicznie przyswaja wszelkie światowe nowinki. Znakomite kluby, modne bary, klimatyczne knajpki to znak rozpoznawczy Krakowa. Ale znajdziemy tu też mniej typowe rozrywki i aktywności. Czego warto zakosztować, jeśli przyjdzie nam spędzić czas w Krakowie? Oto kilka pomysłów na Kraków inny niż zwykle. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić.

Klub Badaxe to nowe miejsce na mapie krakowskich rozrywek, ale już zdobyło ogromną popularność, dlatego warto zadbać o wcześniejszą rezerwację, szczególnie gdy chcecie się tam wybrać większą grupą. Skąd ta popularność? W Badaxe możecie spędzić czas na… rzucaniu siekierami. Tak, nie przesłyszeliście się – w Badaxe siekiery świszczą w powietrzu, a zabawa przy tym jest znakomita. Rzucanie siekierami to oczywiście nie jest lokalny wynalazek. Podobno za powstanie tej aktywności odpowiadają wikingowie. Istotnie, wojownicy z Północy nie wyobrażali sobie codziennego funkcjonowania bez siekiery, więc to naturalne, że w ramach sportu także zaczęli rywalizować z użyciem tego narzędzia. Współczesne rzucanie siekierami przypomina nieco grę w rzutki, bo tutaj także chodzi o umieszczenie ostrza jak najbliżej środkowego punktu na tarczy. Każda tarcza podzielona jest na obszary o różnej liczbie punktów. Pod koniec wieczoru okaże się więc, kto z was jest prawdziwym królem siekiery i mistrzem celności. Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji zabawy znajdziecie na stronie www.badaxe.pl

Jak już przy celności jesteśmy, to w Krakowie możecie też znakomicie spędzić czas na strzelnicy. Nie musicie przy tym być mistrzami pistoletu – dziś niemal każda strzelnica ma w swojej ofercie tak zwane strzelanie rekreacyjne. Odbywa się ono pod okiem instruktora, który od podstaw pokaże ci, jak obchodzić się z bronią palną, celować, a wreszcie oddać strzał do tarczy. Całość jest bardzo bezpieczna, a przy tym niezwykle emocjonująca. Szczególnie, gdy w ramach pakietu strzeleckiego wykupisz też opcję strzelania na przykład z AK47 czy z karabinu snajperskiego. Na strzelnicę możecie udać się w Krakowie w gronie znajomych, albo na randkę – to może być sposób na ekscytujący wieczór we dwoje.

Jakie jeszcze nietypowe aktywności czekają Was w Krakowie. Na przykład wizyta w salonie rzeczywistości wirtualnej. Tutaj dzięki specjalnym okularom – tak zwanym goglom wirtualnym. Kreują one rzeczywistość wirtualną, którą nie tylko oglądacie, ale też czujecie się jej uczestnikami, na przykład odbywając wirtualny spacer w kosmosie, podróż podwodną czy wyprawę do tropikalnej dżungli. Przygody w wirtualnej rzeczywistości to znakomita rozrywka dla każdego. Warto przynajmniej raz przetestować, jak to jest przenieść się do innego wymiaru. W Krakowie będziecie mieli ku temu świetną okazję.

 

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.