Osiemnaste? Czterdzieste? Pięćdziesiąte? Jak zorganizować wyjątkowe urodziny

Rzucanie siekierami? To będą niezapomniane urodziny!

Co ma wspólnego rzucanie siekierami z imprezą urodzinową? Zwykle raczej wolimy, żeby na imprezie nie latały w powietrzu ostrza… A jednak! Wyjątkową i niezapomnianą dla gości oraz dla jubilata imprezę urodzinową można zorganizować w klubie, który specjalizuje się właśnie w rzucaniu siekierami. W Krakowie tego typu ofertę ma klub Badaxe. Jest on coraz chętniej wybierany przez osoby, które szukają pomysłu na niebanalne spędzenie czasu ze znajomymi. Dotyczy to nie tylko imprez urodzinowych, ale też wieczorów kawalerskich czy panieńskich oraz po prostu wspólnych wyjść na miasto, które mają być czymś ciekawszym niż typowe tańce w klubie.

Sport Wikingów

Rzucanie siekierami to rozrywka w Polsce jeszcze mało znana. Jej korzenie sięgają czasów Wikingów – to właśnie wojownicy z północy wymyślili rywalizację w rzutach siekierą do celu. Nic w tym zaskakującego, wszak siekiery były jednymi z podstawowych narzędzi, jakie towarzyszyły im w codziennym życiu. Także w dzisiejszych czasach nie brak miłośników tego sportu. W naszym kraju to wciąż niszowa dyscyplina, jednak na przykład w Kanadzie czy USA jest ona traktowana bardzo poważnie, a zawodnicy rywalizują w rozgrywkach ligowych. Sądząc jednak po zainteresowaniu, jakim cieszą się takie kluby, jak Badaxe, także u nas popularność tego sportu jest tylko kwestią czasu.

Na czym polega rzucanie siekierami? Jest to sport o bardzo prostych zasadach, podobnie jak inne dyscypliny związane z celowaniem do tarczy. Najbardziej przypomina popularną w barach grę w rzutki – baza jest ta sama, tylko narzędzie inne. Podobnie jak w innych sportach, lepiej punktowany jest rzut bliżej centrum tarczy – jest ona podzielona na obszary o różnej punktacji. Warto tu podkreślić, że sam sport jest całkowicie bezpieczny. Jest to świetny sposób na odstresowanie się i znakomita zabawa. A przy tym rzucanie siekierami nie wymaga szczególnej siły ani kondycji, dzięki czemu sport ten idealnie sprawdza się jako aktywność imprezowa – bo wszyscy goście mają tu wyrównane szanse i nikt nie będzie czuł się wykluczony z zabawy. Na przykład może to być część nietypowej imprezy urodzinowej.

Jak zorganizować urodziny z rzucaniem siekierami?

Jeśli marzą Ci się tego rodzaju nietypowe urodziny, wejdź na stronę www.badaxe.pl. Dowiesz się tam, jak zarezerwować tor – możesz też wynająć cały klub, aby zorganizować imprezę zamkniętą. Nie muszą to być urodziny, bo w Badaxe często bawią się na przykład pracownicy na imprezach integracyjnych. Dodatkową zaletą klubu Badaxe jest jego lokalizacja. To idealne miejsce do ciekawego rozpoczęcie imprezy – potem bez trudu przeniesienie się do jednego z popularnych klubów lub barów w Krakowie, by kontynuować zabawę.

Czy urodziny z rzucaniem siekierami to droga impreza?

Cena zależy od tego, jaki wariant wybierzecie. Najsroższe jest oczywiście wynajęcie całego klubu. Już za 750 zł możecie zorganizować imprezę, mając klub na wyłączność – dotyczy to zabawy w gronie jedenastu - piętnastu osób. Przy większej liczbie gości trzeba się liczyć z wydatkiem tysiąca złotych.

Warto zaznaczyć, że dodatkową atrakcją klubu Badaxe jest możliwość zrobienia sobie zdjęć w strojach Wikingów – służy temu foto budka z odpowiednimi akcesoriami. Dzięki temu wszyscy goście będą mieli niezwykłą pamiątkę z tych wyjątkowych urodzin. 

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.