Pięć pomysłów na stylowy wieczór kawalerski

Jak hucznie i stylowo pożegnać się ze stanem kawalerskim? Wieczór kawalerski podobnie zresztą jak i wieczór panieński to już obowiązkowy element przygotowań do ślubu. Coraz częściej jednak panowie, którzy planują ożenek, nie chcą tandetnej zabawy w klubie ze striptizem. Nic dziwnego – rośnie średni wiek osób, które wstępują w związek małżeński, a trzydziestoparolatkowie mają nieco inne wymagania i oczekiwania niż dwudziestolatkowie. Jak zorganizować wieczór kawalerski dla mężczyzny z klasą? Oto pięć pomysłów na niezapomniany wieczór kawalerski.

Rzucanie siekierami

To sport jeszcze niezbyt znany w Polsce, ale w wielu krajach traktowany bardzo poważnie. W USA dyscyplina ta rozgrywana jest w ramach ligi. W Polsce na razie na rzucanie siekierami można umówić się na przykład w krakowskim klubie Badaxe. Na czym polega zabawa? Sport ten wywodzący się z czasów Wikingów przypomina nieco popularną rozrywkę barową, czyli grę w rzutki. Zasada jest podobna – należy celować do tarczy, im bliżej jej środka trafimy, tym więcej otrzymamy punktów. Tyle że zamiast strzałek używa się dobrze naostrzonych siekier, dzięki czemu zabawa jest zdecydowanie lepsza. Na stronie wwew.badaxe.pl znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące organizacji wieczorów kawalerskich w tym klubie oraz możliwości rezerwacji poszczególnych torów lub całego klubu. Warto o tym pamiętać, bo zainteresowani rzucaniem siekierami jest coraz większe, więc spontaniczny wypad może się nie udać i jeśli organizujecie wieczór kawalerski lepiej zadbać o rezerwację.

Skok na bungee

Klasyka ekstremalnych rozrywek, idealna na męski wieczór w gronie kumpli. Skoki na bungee są całkowicie bezpieczne, ale gwarantują solidną dawkę emocji. Bez trudu znajdziecie tę rozrywkę w każdym dużym mieście. Wiele firm poza klasycznymi skokami na bungee oferuje też ekstremalne tyrolki, skoki typu wahadło między wieżowcami, czy nawet jazdę na rowerze po linie rozpiętej na ogromnej wysokości. Dlatego jeśli marzy wam się ekstremalny wieczór kawalerski, nie zabraknie wam możliwości.

Lot w tunelu aerodynamicznym

To rozrywka dająca nieco mniej adrenaliny niż ekstremalne sporty, ale bardzo ciekawa. Loty w tunelach aerodynamicznych pozwalają doświadczyć niezwykłego stanu nieważkości. Poza tym chyba każdy z nas choć raz marzył o tym, by latać. Tunel aerodynamiczny pozwala to marzenie spełnić.

Degustacje i warsztaty

Trudno sobie wyobrazić wieczór kawalerski bez alkoholu, ale może zamiast kolejnych drinków przy barze, co jest nieco ogranym pomysłem na spędzenie wieczoru wybierzecie się na degustację? W wielu miastach organizowane są na przykład męskie wieczory degustacji whisky, niekiedy połączone z degustacją cygar, można też skorzystać z warsztatów winiarskich. Wiedza i degustacja w jednym – oto przepis na udany wieczór.

Przejazd czołgiem

Nie ma chyba chłopca, który w dzieciństwie nie bawił się w wojnę. Zamiłowania militarne drzemią też w dorosłym życiu w niejednym cywilu. Dlatego wieczór kawalerski na poligonie to super pomysł/ Szczególnie, jeśli udacie się na przejażdżkę czołgiem lub transporterem opancerzonym. Można poczuć się jak w filmie wojennym! Miłośnicy wojska chętnie też spędzą czas na strzelnicy, co również może być ciekawą atrakcją na oryginalny wieczór kawalerski.
 

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.