Co robić w Krakowie? Modne rozrywki

W Krakowie nie sposób się nudzić. Nieprzypadkowo to właśnie miasto tak często przyciąga zagranicznych turystów spragnionych nie tylko solidnej dawki zwiedzania, ale też rozrywki na wysokim poziomie. Po tym względem Kraków nie ustępuje w niczym na przykład Warszawie. A są i tacy, którzy twierdzą, że pod Wawelem można bawić się znacznie lepiej, niż w stolicy.

Jak ciekawie spędzić czas w Krakowie? Oto kilka propozycji o bardzo różnym charakterze.

Rzucanie siekierami to opcja dla tych, którzy lubią modne miejsca i nowinki, skłonni są na własnej skórze przetestować wszystkie trendy. Jeśli lubisz być na czasie i jako pierwszy polecać znajomym nowe miejsca, koniecznie przetestuj w Krakowie klub Badaxe. Jest to klub, w którym można spędzić czas na rzucaniu siekierami. O co chodzi? Jest to sport, którego korzenie sięgają aż czasów Wikingów – to właśnie oni są uważani za twórców tej dyscypliny. Zasady są banalnie proste – rzucanie siekiera do tarczy i zdobycie tylu punków, ile przypisanych jest do obszaru, gdzie wbiło się ostrze. Rzecz jasna punktów jest tym więcej, im bliżej środka tarczy trafimy siekierą. To idealny pomysł na spędzenie nietypowego wieczoru w gronie przyjaciół. W Badaxe można zorganizować też większą imprezę, na przykład wieczór kawalerski, wieczór panieński czy event firmowy. Wszystkie szczegóły dotyczące rezerwacji torów czy wynajęcia klubu Badaxe na imprezę zamknięta znajdziecie na stronie www.badaxe.pl.

Park Wirtualnej Rzeczywistości to miejsce, które pozwala przenieść się w inny wymiar. VRrepublic jest najnowocześniejszym tego typu miejscem w Polsce. Na czym polega zabawa? Każdy z odwiedzających zakłada gogle do kreowania rzeczywistości wirtualnej. Następnie wybierana jest konkretna oferta tematyczna. W zależności od tego, co Cię interesuje, możesz odbyć wirtualny spacer po kosmosie czy po dnie oceanu. Jeśli nie masz jeszcze doświadczeń z rzeczywistością wirtualną, rekomendowane są propozycje dla początkujących. Jedna z najciekawszych to Fun Experience – trwające godzinę niesamowite doświadczenie, które oswoi Cię z rozrywkami VR. W czasie sesji można na przykład przespacerować się po desce zawieszonej na wysokości kilkudziesięciu pięter nad ziemią, podczas gdy na dole widać uliczny ruch. Czeka Cię także wirtualna podróż kolejką górską i… zresztą sprawdź sam. Osoby już doświadczone w VR mogą skorzystać z bardzo szerokiej oferty różnego typu wirtualnych rozrywek.

Bubble Football to sposób na dużo emocji i śmiechu oraz spędzenie aktywnie czasu ze znajomymi. O co chodzi? W Bumper Ball Kraków rozegracie mecz piłki nożnej o tyle nietypowy, że każdy z Was będzie mieć na sobie dmuchany kombinezon w kształcie kuli. Dzięki temu każda akcja będzie kończyła się efektownymi zderzeniami i przewrotkami, a płynne prowadzenie piłki okaże się na lada wyzwaniem. W przeciwieństwie do klasycznego futbolu, tutaj ścierają się dwie drużyny pięcioosobowe. Choć to głównie rozrywka, gra wymaga sporo energii i dobrze wpływa na kondycję fizyczną. To znakomity sposób na zabawę ze znajomymi na przykład w ramach wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego. Tę formę aktywności chętnie wybiera się też na imprezy integracyjne dla firm.

 

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.