Rzucanie siekierami i inne atrakcje. W Krakowie nie będziesz się nudzić

Z czym kojarzy się Kraków? Jednym z wycieczką szkolną i godzinami spędzonymi na Wawelu. Jeszcze innym z Piwnicą pod Baranami, artystami i klimatycznymi klubami o zupełnie innym charakterze niż te warszawskie. Dla dużej grupy jednak Kraków to przede wszystkim miasto rozrywkowe, które tętni życiem przez całą dobę i w którym nie sposób się nudzić. Od dawna już Kraków nie ma w sobie nic z prowincjonalności i wszelkie nowinki pojawiają się tu błyskawicznie.

Jak ciekawie spędzić czas w Krakowie? Czym dać się zaskoczyć? Z czego skorzystać? Oto nasz subiektywny przewodnim po mniej typowych, ale bardzo modnych rozrywkach i aktywnościach, jakie znajdziemy w Krakowie.

Rzucanie siekierami to absolutna nowość. Na punkcie tego sportu szaleją Amerykanie, teraz także Polacy mogą zakosztować tej aktywności i w krakowskim klubie Badaxe. To idealne miejsce, by spędzić wieczór z przyjaciółmi, iść na nietypową randkę, czy zorganizować wieczór kawalerski lub panieński, albo imprezę integracyjną dla pracowników. Jak wygląda rozgrywka? Zasady są banalnie proste. Każdy z zawodników ma siekierę i musi rzucić nią tak, by ostrze wbiło się w drewnianą tarcze. Na tarczy wyznaczone są obszary z przypisaną punktacja. Oczywiście najwięcej punktów dostaje się przy wcelowaniu w sam środek tarczy, tak jak przy innych tego typu sportach. Rzucanie siekierami to wyśmienita rozrywka dla każdego. Wszystkie szczegóły dotyczące zabawy oraz rezerwacji miejsc znajdziecie a stronie www.badaxe.pl.

Escape room to świetny pomysł na spędzenie wieczoru pełnego emocji. W Krakowie znajdziecie liczne pokoje zagadek o zróżnicowanej tematyce i poziomie trudności. O co chodzi w tej zabawie? Każdy Escape Room ma swój scenariusz. Uczestnicy zamykani są w pomieszczeniu, a następnie muszą rozwiązywać zagadki wynikające ze scenariusza gry, by odblokować wyjcie w wyznaczonym czasie. Oczywiście w Krakowie nie mogło zabraknąć na przykład pokoju z fabuła nawiązująca do legendy o Smoku Wawelskim, a także fabuł o średniowiecznych alchemikach. Duży wybór pokojów zagadek sprawia, że miłośnicy gier typu Escape Room na pewno znajdą w Krakowie coś interesującego dla siebie.

VRrepublic to z kolei coś dla tych, którzy chcą zanurzyć się w rzeczywistości wirtualnej. O co chodzi? Cala zabawa opiera się na używaniu gogli do kreowania rzeczywistości wirtualnej. Są one zaprojektowane tak, że nie tylko widzimy też rzeczywistość, ale też możemy jej doświadczać, odczuwając na przykład prędkość i inne doznania związane z jazdą kolejką górską. Gogle pozwalają też pospacerować po dnie oceanu, podziwiając podwodne życie oraz doświadczyć wielu innych niesamowitych przygód, na przykład w towarzystwie samurajów. Uwaga: jeśli nie macie jeszcze doświadczeń z rzeczywistością wirtualną, skorzystajcie z oferty rekomendowanej dla osób początkujących., by spokojnie poznać możliwości oferowane przez gogle i przygotować się do kolejnych poziomów wtajemniczenia, by w pełni korzystać z możliwości rzeczywistości wirtualnej dla zaawansowanych.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.