Rzucanie siekierami – męska rozrywka na wieczór kawalerski

Trudno o bardziej męską imprezę niż wieczór kawalerski. W dodatku powinna być to impreza niezapomniana, bo ostatecznie tylko raz w życiu żegna się stan kawalerski. Dlatego, gdy najlepszy kumpel planuje się ożenić, stajesz przed nie lada wyzwaniem. Jak zorganizować wieczór kawalerski? Co zrobić, żeby wszyscy dobrze się bawili? Jak uniknąć ogranych chwytów w rodzaju: bar ze striptizem?

Teraz w Krakowie pojawił się nowy pomysł na męskie spędzanie czasu, idealny właśnie na wieczór kawalerski. Klub Badaxe zaprasza na rzucanie siekierami! Zastanawiasz się, o co chodzi? To sport, który wymyślili Wikingowie. Nic w tym dziwnego – siekiery stanowiły podstawowe wyposażenie wojowników z północy, dlatego w wolnych chwilach organizowali sobie zawody sprawdzające umiejętność posługiwania się tym narzędziem. Obecnie rzucanie siekierami do celu jest niezwykle popularne w USA oraz Kanadzie. W krajach tych organizowane są nawet rozgrywki ligowe.

Na czym polega zabawa? Pomijając małpo typowe narzędzie, kojarzące się raczej z pracą drwala niż sportem, sport ten niewiele różni się od innych aktywności polegających na celowaniu do tarczy. Także tutaj mamy do czynienia z tarczą – miejsca trafienia są odpowiednio punktowane w zależności od tego, jak trudno jest w dany obszar trafić. Rzecz jasna najwięcej punktów można zdobyć, jeśli ostrze siekiery wbije się w sam środek tarczy. Jednak sam fakt, że do rzucania używa się siekiery sprawia, że zabawa jest o wiele ciekawsza niż popularne w wielu barach rzutki. Choć wymaga podobnych umiejętności. W krakowskim klubie Badaxe możecie przetestować to sami.

Dlaczego warto wybrać rzucanie siekierami jako atrakcję na wieczór kawalerski?

  • Inspiracja Wikingami daje dużo radości, a dorośli – nawet jeśli niechętnie się do tego przyznają – uwielbiają przebieranki

  • Jest to sport wciąż nowy w Polsce, dlatego możesz liczyć na efekt zaskoczenia, w wieczór kawalerski powinien być niespodzianką dla głównego bohatera wieczoru oraz pozostałych uczestników

  • Prawdopodobnie nikt z was nie ma doświadczenia w rzucaniu siekierami do celu, dlatego wszyscy macie równe szanse w rywalizacji, co czyni zabawę lepszą i bardziej ekscytującą. Nie ma nic gorszego niż rywalizacja, w której z góry wiadomo, kto wygra, a tak może być, jeśli wybierzecie się na przykład na strzelnicę, a w waszym gronie będzie wytrawny strzelec

  • Poza samym rzucaniem siekierami możecie też skorzystać możliwości przebrania się w stroje Wikingów i zrobić sobie sesję w foto budce. To będzie świetna pamiątka z imprezy

Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji imprezy, a także rezerwacji toru lub całego klubu (można wynająć całość i zorganizować imprezę zamknięta) znajdziecie na stronie internetowej www.badaxe.pl. W organizacji imprezy zawsze też chętnie pomogą pracownicy klubu, którzy odpowiedzą na wszystkie wasze pytania.

Warto też podkreślić, że klub Badaxe ma znakomitą lokalizację – to dobra baza wypadowa, by ruszyć w miasto i dalej bawić się w krakowskich klubach i restauracjach. Dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród tych, którzy organizują wieczór kawalerski w Krakowie.

 

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.