Weekend w Krakowie – kilka niebanalnych pomysłów

Kraków to miasto, które z pewnością warto odwiedzić. Jeśli kojarzy Ci się z nudą szkolnych wycieczek i sztampowym zwiedzaniem Wawelu, czas zrewidować swoje poglądy Kraków jest miastem fascynującym. Oczywiście oferuje bardzo wiele miłośnikom zwiedzania, ale znajdziesz tu znacznie więcej – klimatyczne knajpy, nietypowe aktywności, mało znane miejsca, które warto odwiedzić, bogactwo imprez artystycznych. Jeśli więc szukasz pomysłu na weekend, wpadaj do Krakowa. Podpowiemy, co tu robić i co zobaczyć, by spędzić ten czas ciekawie i niebanalnie.

Rzucanie siekierami to idealny start pobytu w Krakowie, znakomity pomysł na przykład na piątkowy wieczór. Do oferującego te rozrywkę klub Badaxe możesz przyjść na przykład w parze – nie tylko kolacja przy świecach to dobry plan na randkę… Równie dobrze będziesz się tu bawić ze znajomymi. Ale zacznijmy od tego, o co w ogol chodzi z tym rzucaniem siekierami, Klub Badaxe wprowadza do Polski rozrywkę, która sięga czasów Wikingów, a w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularna na przykład w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zasady są bardzo proste. Mamy siekierę i tarczę – należy rzucić siekierą tak, by jej ostrze wbiło się w tarcze. Im bliżej środka trafimy, tym więcej punktów otrzymamy. Rywalizacja opiera się więc na porównywaniu punktacji. Zabawa jest znakomity i stucentowo bezpieczna, nie trzeba mieć też wyjątkowej kondycji ani szczególnych umiejętności. Na stronie www.badaxe.pl znajdziecie wszystkie informacje o rzucaniu siekierami w Krakowie.

Muzeum Lotnictwa to propozycja dla tych, którzy podczas pobytu w Krakowie chcą pozwiedzać, ale szukają mniej oczywistych instytucji. W Muzeum Lotnictwa zobaczymy na przykład ekspozycję dawnych plakatów reklamowych polskich linii lotniczych – to gratka dla każdego miłośnika dizajnu, bo jak wiadomo polskie plakaty zawsze były znakomite.

Kazimierz to punkt obowiązkowy pobytu w Krakowie. Dawna dzielnica żydowska jest dziś jednym z najmodniejszych miejsc Krakowie. Znajdziemy tu nie tylko liczne pamiątki po dawnych mieszkańcach, ale też fenomenalne knajpki i kluby, o zupełnie innym charakterze niż lokale usytuowane bliżej Rynku. Na Kazimierzu żyje się wolniej i spokojniej, to idealne miejsce na romantyczny weekend w Krakowie.

Ośrodek Szkolenia Lotniczego KRAKSKY to miejsce dla tych, którym marzą się mocne emocje w chmurach. Można tu skorzystać na przykład z oferty skoku spadochronowego w tandemie z instruktorem – to najlepsza opcja, by poczuć ten dreszcz emocji w całkowicie bezpiecznych warunkach. Ośrodek oferuje także loty w tunelu aerodynamicznym – w czasie tej przygody można poczuć, jak to jest być w stanie nieważkości. Wizyta w Kraksky dostarczy wielu niezapomnianych emocji i będzie wspaniałym uzupełnieniem weekendowego pobytu w Krakowie. To też znakomity pomysł na niebanalny prezent na przykład urodzinowy – ośrodek oferuje vouchery, które można następnie zamienić na podniebne atrakcje.

Oczywiście powyższe propozycje to tylko kilka pomysłów na spędzanie czasu w Krakowie. Jeśli odwiedzicie Kraków na weekend, na pewno znajdziecie ich znacznie więcej. W Krakowie na pewno nikt nie będzie się nudził.

Zobacz również

Strona poświęcona tematyce atrakcyjnych form spędzania czasu w Krakowie, niebanalne wieczory kawalerskie, niezapomniane urodziny, ciekawe pomysły na imprezę integracyjną. Oryginalne pomysły na spotkania ze znajomymi, rzucanie siekierami i wiele innych aktywnych form rozrywki.